Najczęściej kupowane
195/50 R15 82H EXTREME VR3 TYPE-W3
195/50 R15 82H EXTREME VR3 TYPE-W3 300.00zł
195/50 R15 82H EXTREME VR2 TYPE-R7A
195/50 R15 82H EXTREME VR2 TYPE-R7A 320.00zł
175/50 R13 72H EXTREME VR2 TYPE-W3 NK
175/50 R13 72H EXTREME VR2 TYPE-W3 NK 375.00zł
Często zadawane pytania 

Często zadawane pytania dotyczące opon bieżnikowanych.

 

 

Co to jest bieżnikowanie opon?

Bieżnikowanie opon to technologia pozwalająca na odzyskanie uprzednich własności opony poprzez nałożenie nowego bieżnika w miejsce już zużytego. 70 do 80% masy opony stanowi jej korpus, będący mechaniczną konstrukcją zwany karkasem, a pozostała część to zużywający się bieżnik. Karkas zbudowany jest ze specjalnie złożonego splotu linek stalowych i tekstylnych, umieszczonych pomiędzy prawidłowo dobranymi mieszankami gumowymi.

Jakie są rodzaje bieżnikowania?

•  na gorąco – na przygotowany karkas nakłada się mieszankę gumową, następnie umieszcza się oponę w gorącej formie i prasie gdzie w  trakcie procesu wulkanizacji kształtuje się i utrwala wzór bieżnika.

• na zimno – przyszykowany wcześniej karkas łączy się z bieżnikiem, który został wcześniej wyprodukowany za pomocą specjalnego autoklawu. .

Jakie są zalety opon bieżnikowanych?

• Cena niższa o minimum 30 % od najtańszych nowych opon do samochodów osobowych.

• Współczesne opony bieżnikowane mają takie same indeksy prędkości jak opony nowe. W ramach homologacji przechodzą równie surowe testy wytrzymałościowe.

• Ochrona środowiska - proces bieżnikowania obciąża środowisko naturalne znacznie mniej, niż produkcja nowych opon.

Jakie są wady opon bieżnikowanych?

• Mniejszy wybór rozmiarów. Możemy mieć problem ze znalezieniem nietypowego rozmiaru bieżnikowanej opony do swojego pojazdu.

• W większości opony bieżnikowane osiągają krótszy przebieg do wymiany niż opony nowe.

Mity związane z oponami bieżnikowanymi

• Nie ma możliwości wyważenia kół z oponami bieżnikowanymi,

• Używając opon bieżnikowanych może to grozić "wystrzałem" podczas jazdy.

Jaka data produkcji obowiązuje przy oponach bieżnikowanych?

Opony do samochodów osobowych mogą być poddawane procesowi regeneracji tylko jeden raz. Wiek karkasu (opony poddawanej bieżnikowaniu) jest rozpoznawany zgodnie według roku produkcji opony nowej, zatem nie może on być starszy niż 8 lat tak samo jak ma się to w przypadku opon nowych. Opony bieżnikowane podporządkowane są takim samym wymogom gwarancji producenta jak opony nowe. Do produkcji opon King Meiler używamy opon, które nie są starsze niż 6 lat.

Które opony są lepsze, bieżnikowane czy używane? 

Między oponami a używanymi występuje wiele istotnych różnic. Nasze opony bieżnikowane podlegają gwarancji tak samo jak opony nowe. Na opony King Meiler zapewniamy 3 lata gwarancji, wówczas gdy opony używane w większości przypadków takiej gwarancji nie posiadają w ogóle.  Opony regenerowane mają nałożoną nową mieszankę gumową, dzięki czemu zapewniona jest dobra przyczepność jak również odpowiednie właściwości jezdne. Opony używane ze względu na ich stan, sposób użytkowania, jak również powypadkowe mogą już nie zachowywać odpowiednich właściwości zagrażając bezpieczeństwu. Najbardziej delikatnym elementem jest karkas i to bieżnikowania odpowiedzialna jest za odnalezienie wszelkich usterek i wyeliminowanie ich przed dopuszczeniem do procesu produkcji. Zanim opona regenerowana zostanie dopuszczona do użytku musi przejść surowe testy zapewniając produktowi końcowemu właściwe parametry jezdne jak i bezpieczeństwo.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze opony bieżnikowanej?

Powinno się zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii, o których zapominamy gdy podejmujemy się zakupu opon bieżnikowanych. Pierwszą kwestią jest to, iż występują opony bieżnikowane na których można przejechać 30 tysięcy kilometrów, ale również takie, że przejedziemy ponad 300 tysięcy.  Wynika to z użytych materiałów do bieżnikowania takiej opony. Pomiędzy jednymi a drugimi różnica ta widoczna jest w cenie wyrobu. Gdy jedna kosztuje ok. 100 – 150 zł to przy tej drugiej zapłacimy 150 zł więcej za dodatkowe 150 tysięcy przejechanych kilometrów. 


Kontynuuj Zakupy
 
Login:
Hasło:
 
0 produktów
 
 
 
 
   
Opony Bieżnikowane Opony Nowy Sącz